01.02 kohviõhtu kokkuvõte

Järjekordsel kohviõhtul arutati lisaks veebruarikuisele ekskursioonile ja muudele jooksvatele küsimustele ka Balti keti sõidu praeguseks teada olevat infot.

Balti keti sõidule (21.-25. august 2024) oodatakse tehnikat, millega tavaline nõukogude inimene sõitis ja mida omas. Ka bussid sobivad ja tavalised veoautod. Kogu militaar, sõjatehnika jmt sümboliseeriv jääb sel korral kõrvale. Sõidu ajal on kõige olulisem järgida sõiduraamatut ehk roadbook‘i ja käituda ning sõita vastavalt sellele. Alati ei tasu usaldada enda ees sõitvat inimest, et vältida segaduse tekkimist. Marsruut ja kellaajad ja kohad on teada. Iga päev ca 150 km sõidu pikkus. Ees läheb kolm lipuautot, siis tsiklid ja siis kõik teised.
Vimplid on kujundatud Eesti, Läti ja Leedu lipuvärvidega ning need saab ette tellida. Vimpel ca 20 eurot ja Reelika korjab tellimuse kokku.

Registreerimisvormi teevad lätlased ja sinna tuleb panna pilt+info ja teada anda kui palju parkimisruumi on vaja. Tehakse eelvalik – mõte on, et igast riigist 100 masinat. Arvestatud 300 masinat. Osalustasust on hetkel räägitud: juht+sõiduk 100€, iga kaasreisija 60€. Kuni 7 a tasuta, üle 7a lapsed ka 60€. Selle eest üks söögikord iga päev ja roadbook. 20. augusti õhtul kogunemine ja eelsõit ning näitus Tallinnas. Kadrioru presidendilossi juurest 21.08 start kell 10, sealt Toompeale ja siis Rapla peale minema. Kellaajad roadbookis esimese lipuauto järgi. Kell 18-20 on igal õhtul näituse aeg. Igal hommikul hakkab sõit täpselt ühel ajal. Sõidu metallmärk pärast sõitu eraldi tellimusega.
Marsruut: Tallinn, Viljandi, Riia (Vabaduse plats-Birckernick), Panevezys, Vilnius (täpsustub)

Alati kütab kirgi ja ootame uudiseid ka automaksu teemal. Tiit andis ülevaate Eesti Vanatehnika Klubide Liidu (EVKL) poolt tehtavatest sammudest. Hea meel on kuulda, et Klubide Liidu esindajad on kaasatud erinevatesse määruste komisjonidesse ja kirjutatakse ametlikke pöördumisi ning järelepärimisi. Automaksu puhul oodatakse ennekõike õiguskantsleri õiguspärasuse kinnitust. Ka riigikogule läks uus kiri. Kes soovib loeb pikemalt, lisad kaasas, kokkuvõte 1 lk. Kliimaministeerium tegeleb romudirektiivi vastu võtmisega. Teine direktiiv ütleb et muuseumile ja kollektsionääridele huvi pakkuvad masinad ei kuulu romudirektiivi alla. Romudirektiivi arutelusse kutsutakse Klubide Liit ka.

Järgmine kohvihtu 29.02.2024 ikka kell 18 Konses.

This entry was posted in Postitused. Bookmark the permalink.