Talvine väljasõit Tartusse

Sel aastal toimus Pärnumaa Vanatehnika Klubi talvine väljasõit Tartusse. Kogu reisi pildigalerii SIIN. Eraldi kaustas Triin Lõhmuse klõpsud. Kellel lisaks põnevamaid pilte, palume jagada.

Meie reisi esimene peatus oli Tartu Bussipark, kus Heino Jaanus meid rõõmsalt tervitas.

Heino rääkis oma loo, kuidas sellesama A0001 musta numbrit kandva Ikarus bussiga aastaid sõitis. Kuidas see siis sattus Vanemuise teatri bussiks ja oli võimalik hiljem ära osta. Palju selliseid säilinud pole, sest enamus läksid vanarauda ja asendati uutega. Heino on selle taastamisega teisel ringil (esimene kord 2002) ja käesoleval aastal on istmete kord, järgmine keretööd. See punane iludus on ka jõuluvana sõiduvahendiks olnud.

Lisaks on Heino musta numbri vääriliseks ehitanud muuhulgas kaks stailiniaegset ZIS 110 B, pildil olev aastast 1949, mille tõi ta kohale “pusletükkidena”, mille vanarauast päästa suutis. Iluvõrelt leiab mitmeid tuttavaid märke, kus see masin käinud on sh Oldtimer Camp Laitse Rally Parkis ja Hansaretrol.

Täname Heinot vastuvõtu ja pühendusega Klubi Levatek raamatu eest!

Peale lõunasööki, Tartu Rakenduslikus Kutsekoolis VOCO, oli meie järgmiseks peatuseks Kammivabriku automuuseum, kus giid ja peremees Maido meile kohalikku elu ja olu tutvustas. Uudistamist, arutamist ja vaatamist jagus ka neile, kes seal varem käinud. Ikka märkab ja leiab uusi asju, mille üle arutada.

Pärnumaa Vanatehnika Klubi lipud on Tartusse viidud ja ootame uusi sõite ning kohtumisi! Aitäh vastuvõtjatele ning kõigile, kes erinevatest Eesti paikadest tulid ja päeva mõnusaks muutsid!

This entry was posted in Postitused. Bookmark the permalink.