IX Maima Masinapäev on peetud

Emotsioonid on alles laes ja ägedad. Eelmisel laupäeval korraldasid meie oma Klubi liikmed Jaan Eelmaa ja Tiit Talts järjekorras 9. Maima Masinapäeva. Igasugu segased ajad seljatatud toimus masinapäev taas mai kuus ja tunne oli kohe õige.

Tiit Talts vasakul ja Jaan Eelmaa. Pilt Pärnu Postimehes, Mailiis Ollino

Tuulise kuid päikeselise päeva peakangelased olid seekord RS 09 tüüpi traktorid, mis toodetud endises Saksa Demokraatlikus Vabariigis. Kohal oli neid uskumatult palju ja erinevatest Eesti otstest. Vaata päeva pildigaleriisid Ürituse lehelt ja Vantehnika Klubi FB lehelt pildigaleriist. Päeva võttis kokku ka Pärnu Postimees.

Lisaks tavapärasele söögile-joogile, sai kaubelda vanavara ja tehnikavidinatega ning rahva rõõmuks mängis Karl Roots nostalgilist akordioni ning aleviteater RÄNDTIRTSUD pakkusid kultuurielamust etendusega “Mugulad mulda”. Rahvatantsurühmad “Küljeluu” ja “Terved mehed” panid publikul pead nõksuma ja jalad kaasa tatsuma.

Päeva lõpetas kõigi näitusele toodud traktorite omanike tänamine ning ürituse kirsiks tordil sai seltskond õnnitleda eluaegset RS traktorite austajat Rein Tammikut tema 70. juubelil, mis oli samal päeval. Vahel lihtsalt lähevad asjad oodatust paremini. Ja emotsioonid kestavad kauem kui Masinapäev ise. Nimelt oli üks mees pannud oma tehnikale sildi, et otsib oma isale kuulunud traktorit ja ehk naeratab pime õnn ja keegi teab, kust seda leida. 48 tundi hiljem sõitis ta just õige leitud traktoriga kodupoole. Imesid sünnib.

Jääme huviga ootama, mida korraldajad juubeli ürituseks välja mõtlevad ja näeme Maimas, 10. Maima Masinapäeval, jälle siis kui järgmine kevad algab!

This entry was posted in Postitused. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *